Kalvarijoje finišavo Lietuvos ENDURO SPRINT Taurės varžybos

Po daugelio metų pertraukos į Lietuvą grįžęs Enduro Sprint varžybų formatas buvo sutiktas labai džiaugsmingai ir daugelis sportininkų pirmąkart susigundė išbandyti savo jėgas. Kalvarijoje laukė visiškai nauja ir nematyta, specialiai šiam etapui paruošta 26 km ilgio trasa, įsikūrusi buvusiame kariniame poligone.
„Visai patiko ir tikrai labai geras formatas, šiek tiek netgi nustebino. Greičio ruožai čia nebuvo lengvi, reikėjo gerokai pasistengti. Būtų norėjęsi daugiau dalyvių mano klasėje, kad būtų galima labiau pasivaržyti. Niekada nebuvau susidūręs su Enduro Sprintu, pakankamai intensyvu ir negaliu rasti atsakymo, kodėl anksčiau nedalyvavau,“ –  įspūdžiais dalinosi sportinių keturračių klasės 2018 m. nugalėtojas Laurynas Kudakas („Motobroliai“). 
Netikėtai šiemet pirmą kartą išbandęs tokį Enduro varžybų formatą, šio sporto naujokas, klaipėdietis Antanas Pučinskas labiausiai džiaugėsi,  kad nors vienas iš trijų etapų vyko Lietuvoje: „Enduro Sprintas man šių metų atradimas, čia sudalyvavau visai netikėtai. Esu patenkintas priėmęs tokį sprendimą, nes šios varžybos davė tikrai daug naujos patirties. Šis formatas žavi sąlyginai ilga distancija, skirtingais testais, kurie važiuojami po kelis kartus ir leidžia pasitempti, teigiamai lemti savo rezultatą, jei kas nors nepavyko pirmu bandymu. Tai yra varžybos, kurios nenuspėjamos po pirmo rato, o tai sukelia intrigą tarp sportininkų ir neleidžia atsipalaiduoti, nes neretai kovojama dėl sekundžių. Apibendrinant tik pozityvios mintys,  palaikymas ir viltis,  jog šio formato varžybos vis dažniau vyks Lietuvoje ir, žinoma, Kalvarijoje“.
Lengva tikrai nebuvo. Naujai įkurtoje pereinamojoje klasėje tarp sportininkų mėgėjų ir sportininkų profesionalų šiemet startavęs uteniškis Aivaras Šaučiūnas, 2018 metų A18+ klasės nugalėtojas, atvirai pasidalino varžybose buvusiais sunkiais momentais: „Motokroso dalyje jaučiuosi silpnas, prisibijau nugraužtų tramplynų viršūnių,  kieto grunto posūkiuose, nes dar nejaučiu, kada motociklas pradės slysti. O pievoje jaučiausi kaip namie, man patinka važiuoti žolėje, ten jaučiuosi greitas, priešingai nei smėlyje, todėl ir testų įveikimo laikai jau priartėję prie profesionalų klasių ir rezultatu esu patenkintas, nes prieš metus pirmose varžybose finišavau paskutinis pradedančiųjų klasėje. Tačiau greičiausiai dėl nuovargio susidūriau su problemomis: nebejausdavau sankabos ir nemažai kartų galiniu stabdžiu užgesindavau variklį, o, sugedus starteriui, užvesti kaskart tekdavo spardant užvedimo kojelę,  prieš finišą ir pagriuvinėti teko“.
2018 metų Enduro Sprint sezonas jau baigėsi sveikiname visus nugalėtojus, o tuos, kurie nori išbandyti save šio formato varžybose, lauks jau kitų metų sezonas.

2018 m. Lietuvos Enduro Sprinto Taurės laimėtojai:
E1 klasė:
1.    Audrius  Bernotas
2.    Žilvinas Kazakevičius
3.    Marius Povilonis
E2 klasė:
1.    Mykolas Paulavičius
2.    Aidas Tamošaitis
3.    Aleksej Toporkov
E3 klasė:
1.    Mindaugas Molevičius
2.    Mindaugas Šimkevičius 
3.    Marius Ragaišis
Senjorai klasė:
1.    Audrius Norkus
2.    Artūras Butkus
A18+ klasė:
1.    Aivaras Šaučiūnas
Veteranai klasė:
1.    Danielius Žoštautas
2.    Kęstutis Gurčinas
3.    Ernestas Paukštis
Hobby klasė: 
1.    Viktoras Majys
2.    Paulius Juodaitis
3.    Donatas Alijošius
C klasė:
1.    Andrius Greičiūnas
2.    Antanas Pučinskas
3.    Justas Andriuškevičius
Quad Open:
1.    Laurynas Kudakas
2.    Kęstutis Kaminskis
Quad ATV:
1.    Mindaugas Veiveris
2.    Paulius Vaišneideris
3.    Tomas Kaubrys
Komandos:
1.    Kilobaitas Racing Team
2.    Drakonai RT
3.    MK Vytis