Paskutiniame „Cross Country etape“ – tikros purvo vonios

Šeštadienį Klaipėdos rajone, Stirbių kaimo apylinkėse surengtas paskutinis, devintasis Lietuvos cross-country čempionato etapas. Iš viso 12-oje skirtingų klasių startavo 102 motociklininkai ir 7 keturratininkai.

Varžybų išvakarėse beveik 7,3 km ilgio trasą paruošęs Antanas Lučinskas net nesitikėjo, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį praūžusi rudeninė liūtis privers jį keisti planus. Rytinį apžvalgos ratą apsukę dalyviai pamatė, kad Lietuvos cross-country finalinio etapo trasa tiesiog „plaukia“ - atkarpos skendėjo balose arba tiesiog – po vandeniu, o šlaitai, kuriais driekėsi trasa, pasidengė slidžiu šlynu. Dalis sportininkų apžvalgos ratą važiavo ilgiau nei trunka pats įskaitinis važiavimas.

Varžybų startas pakibo ant plauko.

Tokiomis sąlygomis varžytis iš karto atsisakė keletas sportininkų, tačiau, didžioji dalis dalyvių buvo pasiryžusi startuoti. Pasitarę, organizatoriai net trimis kilometrais sutrumpino trasą, o pats varžybų startas atidėtas valandai. Bendru sutarimu sutrumpintas ir varžybų laikas. Vietoje įprastų 1,5 valandos E14+, E40+, M, Quad Open, Quad ATV klasėms leista varžytis tik valandą, o E1, Open ir Enduro klasėms vietoje dviejų valandų, palikta tik pusantros valandos.  

Lygiai vidurdienį nuaidėjo starto šūvis ir beveik 80 dalyvių ant motociklų pradėjo varžybas. Varžybos pareikalavo daugybės jėgų, todėl joms įpusėjus slidžioje trasoje ėmė griūti net ir lyderiai, o kemsynu virtusioje trasoje strigo net ir labiausiai patyrę, skendo motociklai, krito grandinės bei patys dalyviai išsekinti alinančios kovos su sunkiai įveikiama trasa. Niekas negalvojo kiek ratų įveiks, kaip kuriems sportininkams iš viso pavyko vos tik vieną kartą jį apsukti. Visi tiesiog skaičiavo minutes iki finišo.

Praėjus valandai organizatoriai stabdo varžybas, sąlygos per daug sudėtingos. Absoliučios įskaitos nugalėtoju motociklų klasėje skelbiamas Nerimantas Jucius. Pergalė finaliniame cross-country etape užtikrino jam trečią čempiono titulą šių metų sezone. Rugpjūtį iškovotas motokroso, o spalio pradžioje Enduro čempionų titulai.

„Sudėtinga trasa, bet džiaugiuosi, kad man pavyko aplenkti varžovus ir nugalėti paskutiniame cross-country etape. Šia pergale užsitikrinau trečią čempiono titulą šiemet“, - komentavo greičiausias etapo motociklininkas N.Jucius.

Finalinis cross-country etapas atrodė yra tiesiog sukurtas keturračiams. Tačiau, net ir šios klasės dalyviai susidūrė su nemenku iššūkiu. Po motociklų važiavimų trasa labiau tiko pravažumo, o ne cross-country varžyboms.

Po motociklų eilė keturračiams. Juos vairuojantys sportininkai, įveikę apžvalgos ratą, nusprendžia startuoti. Prie starto linijos išsirikiuoja septyni keturračiai. Nuaidi šūvis ir prasideda kova purve. Sudėtingos sąlygos lemia, kad varžybų lyderiai keičiasi kelis kartus. Kemsyne stringa tai vienas, tai kitas dalyvis. Po nesėkmingo starto Marius Kvetkauskas ATV klasėje pradeda „surinkinėti“ vieną varžovą po kito. Sąlygas apsunkina dar varžybų pradžioje prakirstas galinis ratas, o ant kortos 2021 m. čempiono titulas. Ilgai jam priešinas varžybų lyderis Evaldas Kareiva. Galiausiai Evaldas užleidžia lyderio poziciją net dviem varžovams sudėtingoje trasoje ir krenta į trečiąją vietą. Varžybų finišą antroje vietoje ir su numontuotu priekiniu ratu kerta Mindaugas Grikšas, o saldžią pergalę ir 2021 m. ATV čempiono titulą iškovoja Marius Kvetkauskas.

Didelės pagarbos nusipelno ir Quad Open klasėje startavę galu varomais keturračiais Nerijus Moisas ir Tadas Kieliauskas. Nors trasa buvo visiškai netinkama jų technikai, jie ryžosi avantiūrai ir startavo finaliniame etape bei finišavo.

Nugalėtojai ir prizininkai klasėse

Enduro: Nerimantas Jucius, Džiugas Kazakevičius, Mindaugas Paškevičius.

Open: Mindaugas Daugėla, Aleksej Snytka, Šarūnas Matulis.

85cc klasė: Domas Butkus, Marius Adomaitis, Emilis Marcinonis.

E1: Gustas Martinkėnas, Antanas Lučinskas, Justas Kazakevičius.

E14+: Gytis Martinaitis, Kasparas Jančys, Rugilė Baltrūnaitė

E40+: Viktoras Majys, Mindaugas Kaškonas, Danielius Žoštautas.

E50+: Gintautas Igaris, Kęstutis Gurčinas, Ernestas Paukštis.

M: Karolis Varnauskas, Alius Valaškevičius, Povilas Valaitis.

C: Augustinas Barkus, Vytautas Venckus, Šarūnas Skaburskis.

C1: Arnoldas Daugėla, Eimantas Survila, Mindaugas Sakalauskas.

Veteranų: Kęstutis Gurčinas. Ernestas Paukštis, Vytautas Ažusienis.

Quad ATV: Marius Kvetkauskas, Mindaugas Grikšas, Evaldas Kareiva.

Quad Open: Nerijus Moisas, Tadas Kieliauskas.