Pasaulio motokroso čempionate – visų trijų Baltijos šalių sportininkai

Šį sekmadienį, kovo 1 dieną, prasidės naujasis pasaulio motokroso čempionatas MXGP. Jame jėgas išbandys ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos atstovai.
Lietuvai galingiausių motociklų klasėje atstovaus 22 metų Arminas Jasikonis, Latvijai – 23-ejų Pauls Jonass, Estijai – 34-erių Tanel Leok.  Visi jie važiuos „Husqvarna“ motociklais.  Lietuvis ir latvis gins tos pačios komandos – „Rockstar Energy“ garbę, o estas bus A1M ekipos narys. Iš viso varžybose dalyvaus 24 komandų atstovai.
Motociklininkas Arminas Jasikonis džiaugiasi, kad Lietuvoje auga motokroso gerbėjų gretos ir tikisi, kad jo pasirodymą stebėti Pasaulio čempionate bus įdomu. 
„Ilgai lauktas savaitgalis jau labai arti. Pirmas pasaulio čempionatas visada būna nelengvas – žiniasklaidos dėmesys, pasiruošimas, stresas, tikslai, kuriuos nežinai ar pavyks įgyvendinti. Šiemet aš dar daugiau tikiu savimi, nes sunkiai dirbau visą žiemą ir esu puikios formos. Čempionatas yra labai ilgas, tad reikia ramiai reaguoti į viską, o pirmose varžybose būti itin susikoncentravusiu ir nerizikuoti per daug, nes viskas dar prieš akis! Dabar svarbu išlaikyti gerą balansą, o kaip man seksis pamatysite sekmadienio vakarą rezultatų lape!“ - žaismingai savo tikslus pasaulio čempionate „MXGP“ įvardijo lietuvių motokroso viltis.
Čempionate vyks 20 etapų (praėjusį sezoną buvo 18). Pirmasis etapas bus surengtas Didžiojoje Britanijoje. Varžybos baigsis rugsėjo 20 dieną. Pirmenybėse kovos 37 motokrosininkai.
Nugalėtojo titulą gins Slovėnijos motokrosininkas Timas Gajseras. Pernai antrąją vietą užėmė šveicaras Jeremy Seeweris, trečiąją – Glennas Coldenhoffas iš Nyderlandų.
Praėjusį sezoną iš Baltijos šalių sportininkų į pirmąjį dešimtuką pateko latvis ir lietuvis. P. Jonass bendrojoje įskaitoje liko šeštas (458 taškai), o A. Jasikonis – septintas (442). Beje, Latvijos sportininkas yra 2017 metų MX2 klasės pasaulio čempionas.
2020 metų pirmenybių dalyviai lenktyniaus septynių markių motociklais – KTM, „Honda“, „Yamaha“, „Kawasaki“, „Suzuki“, „Gas Gas“ ir „Husqvarna“. Praėjusį sezoną daugiausia taškų surinko „Honda“ važiavę motokrosininkai – 791.
Pernai Didžiosios Britanijos etape triumfavo garsus italas Antonio Cairoli, kuris vėliau patyrė traumą ir į aukštas vietas bendrojoje įskaitoje nebepretendavo. Tuomet šiame etape antras finišavo T. Gajseras, o trečias – prancūzas Gautier Paulinas.
Planetos pirmenybes rodys vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“ ir „TV3 Sport2“ kanalas. Pirmosiose lenktynės šį sekmadienį vyks 15-16 val., o antrosios – 18-19 val. 
Antrasis etapas bus surengtas kovo 8 dieną Nyderlanduose.
Motokroso varžybose kiekviename etape kiekvienos klasės motociklininkai varžosi dviejose lenktynėse po 30 minučių, o laikui pasibaigus apvažiuoja du ratus po kurių pirmieji dvidešimt lenktyninkų gauna įskaitinius taškus. Abiejų lenktynių rezultatai sumuojami, kad būtų gautas bendras rezultatas. FIM Pasaulio motokroso čempionatas pirmąkart startavo 1957 m. 500cm3 kategorijoje. Nuo 2004m. Pasaulio čempionatas buvo suskirstytas į pagrindinį MX1 - dabar „MXGP“ (250 - 450 cm3) ir “MX2“ (125 - 250 cm3).