Startavo Pasaulio Nacijų taurės varžybos Italijoje – Lietuvos rinktinė tarp geriausiųjų

Rugsėjo 24-26 dienomis Italijoje, Mantovoje vyksta motokroso olimpiada vadinamos Nacijų taurės varžybos (MXoN2021). Tokia „olimpiada“ vyksta kasmet rudenį geriausiose pasaulio ir Europos motokroso trasose. Lietuvai jose atstovauja trys motokroso meistrai: Arminas Jasikonis, Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis.

Šiandien kvalifikacija Lietuvos rinktinei buvo sėkminga. Patekome tarp geriausių 19 komandų pasaulyje ir rytoj varžysimės Nacijų taurės A finale! Pavyko iškovoti 17 vietą.

Lietuvos rinktinė dalyvių tarpe ne naujokė. Du jos nariai, Arminas Jasikonis ir Dovydas Karka yra startavę Nacijų taurės varžybose praeityje. Trečiajam komandos nariui, Erlandui Mackoniui šios varžybos yra debiutinės. Visi šie trys sportininkai yra daugkartiniai Lietuvos čempionai bei prizininkai Europos ar Pasaulio įvairiose varžybose ir čempionatuose.

Arminas Jasikonis yra bene aukščiausių rezultatų pasiekęs Lietuvos motokrosininkų. Jis Pasaulio čempionate atstovauja Husqvarna komandai. Dovydas Karka Šveicarijos čempionate vilki Yamaha aprangą. Jauniausias lietuvių komandos narys – Erlandas Mackonis yra 2020 metų Lietuvos MX2 klasės čempionas.

Vakar, rugsėjo 24 dieną vyko varžybų atidarymas ir komandų pristatymas bei starto tvarkos burtų traukimas. Lietuvai burtai lėmė 14 starto poziciją. Šiandien, šeštadienį, ryte vyko kvalifikacinės treniruotės, o po pietų kvalifikaciniai važiavimai po kurių 19 geriausių rinktinių, kurių trijų narių važiavimų sumuojami du geriausi važiavimai, pateks į A finalą. Neįveikusios kvalifikacinio barjero komandos varžysis B finale, kurio komanda nugalėtoje iškovos teisę startuoti A finale, kuris vyks sekmadienį.

Kvalifikacijos eiga

Pirmieji kvalifikacinius važiavimus pradėjo MXGP klasėje važiuojantys sportininkai, o jų tarpe ir lietuvis Dovydas Karka. Deja, jau pirmajame posūkyje po starto Dovydas buvo išstumtas varžovo ir krito. Kritimas kainavo daug brangaus laiko ir padėjo varžovams pabėgti į priekį. Finišą Dovydas kirto 23 vietoje. Iš karto po MXGP važiavimo į startą stojo MX2 klasėje važiuojantys sportininkai, o jų tarpe debiutuojantis Erlandas Mackonis. Likimas negailestingas ir Erlandui. Dar pirmajame rate po kontakto su varžovu jis krinta į Mantujos motokroso trasos smėlį. Rebilituotis nepavyksta ir finišuoja dvidešimt šeštoje vietoje.

Lietuvos rinktinės viltys krypsta į Arminą Jasikonį ir Open klasės važiavimą. Situaciją vis dar gali išgelbėti aukšta finišo pozicija Open klasėje. Tai yra, reikia finišuoti ne žemiau penktos vietos. Užduotis ne iš lengvųjų. Įtemptas startas. Arminas kliūva už starto atitvaro, greitai taisoma padėtis ir jau po pirmojo rato kylame į 5 poziciją. Bėgant ratams Arminas demonstruoja puikią formą bei kyla aukštyn į ketvirtą vietą. Po dvidešimties minučių ir dviejų papildomų ratų Arminas finišuoja trečioje vietoje, o Lietuvos rinktinė užsitikrina 17 vietą tarp 19 geriausių komandų Pasaulyje, kurios sekmadienį varžysis A finale. Tai tik antras kartas istorijoje, kai Lietuva patenka į A finalą. Paskutinį kartą į A finalą patekome 2016 metais.

Italijoje vyksiančios Motokroso Nacijų Taurės varžybos vyksta nuo 1947 metų. Šiemet į jas susirinko pajėgiausi sportininkai net iš 32 Pasaulio šalių.

Pastarąjį kartą motokroso Nacijų taurės varžybos vyko 2019 m. Asene (Nyderlandai). Tąkart Lietuvai atstovavo A.Jasikonis, D.Karka ir D.Jazdauskas. Tačiau, susižeidus A.Jasikoniui, Lietuvos komanda į A finalą nepateko ir iš 34 dalyvių klasifikuota 28-ta. 2020 m. varžybos neįvyko dėl pandemijos.